Нобель і Шнобель

Лауреати Нобелевської премії-2008

«За важливі зусилля щодо вирішення міжнародних конфліктів, які він докладав на п’яти континентах протягом трьох десятиліть» – так сформульовані в дипломі заслуги колишнього президента Фінляндії Мартті Ахтісаарі. За участю лауреата цьогорічної Нобелівської премії Миру врегульовувалися конфліктні ситуації в Косово, Намібії, Іраку, Південній Ірландії, у Центральній Азії та на Африканському Розі.
Відкриття механізму спонтанного порушення симетрії у фізиці елементарних частинок – причина отримання половини премії з фізики американцем японського походження Йоїтіро Намбу. Інші японці, Макато Кобаясі і Тосіхіде Маскава, удостоєні другої половини премії в тій самій номінації за відкриття джерела порушення згаданої симетрії.
Один із найважливіших дослідницьких інструментів сучасної біохімії відкрили американські і японський учені Мартін Чалфі, Роджер Цієн та Осаму Симамура. Одержати нобелівську премію з хімії їм допоміг білок з тіла медузи – зелений флуоресцентний протеїн.
Премію з економіки отримав, знову ж таки, американець, відомий критик адміністрації Джорджа Буша, Пол Кругман. Теорія дослідника під назвою «Ефект масштабу» ґрунтується на аналізі моделей торгівлі та проблем промислової географії.
Як «автор нових напрямків, поетичних пригод та чуттєвого екстазу, дослідник сутті людини за межами панівної цивілізації та всередині неї» лауреатом премії з літератури обрано французького письменника Жана-Марі Густава де Клезіо.
У галузі медицини і фізіології кращими цього року визнано німецького та французьких учених Харальда Цурхаузена, Франсуазу Барре-Синуссі та Люка Монтаньє. Німець відкрив віруси, що спричиняють рак, а французи Барре-Синуссі й Монтаньє – вірус імунодефіциту людини.

Про цьогорічну Шнобелевську премію

Хімія. Душ із Coca Cola як контрацептив став предметом досліджень трьох американських і п’ятьох тайванських учених на чолі з професоркою Деборой Андерсон.
Економіка. Досліджуючи залежність між менструальним циклом і розміром чайових стриптизерок, учені Джеффрі Міллер і Брент Джордан із США зробили несподіваний висновок: жінки можуть підсвідомо демонструвати чоловікам свою спроможність до зачаття. Особливості заробітку в стриптизі Джеффрі и Брент у своїй теорії поширюють і на економіку в глобальному масштабі.
Медицина. Ще один американець, Ден Аріелі, довів, що вплив лікувальних властивостей медичних препаратів залежать від названої пацієнту їхньої вартості.
Харчування. Хруст чипсів впливає на сприймання їхнього смаку – теорія від Чарльза Спенсера з Оксфорду.
Фізика. Учені Доріан Реймер і Дуглас Сміт довели властивість ниток та волосся самовільно заплутуватися у вузли.
Література. «Ти покидьок. Оповідання про вивчення дослідів обурення в організаціях» – назва твору, за написання якого було нагороджено Девіда Сімса.
Когнітивні науки. Слизовики (одноклітинні грибоподібні організми) розумніші, ніж прийнято вважати. Встановили дослідники з Японії та Угорщини – Тосіюку Накагакі, Рьо Кобаясі, Ацусі Теро і Агота Тот.
«За вклад у досягнення миру в усьому світі». Премія з такою назвою дісталася Швейцарській федеральній коміссії з етики в біології. Швейцарці відстоювали думку, що в рослин «є гідність»: стрижка газонів, виявляється, «морально неприпустима», тому що робиться без згоди із рослинами, змінює їхній вигляд без їхнього дозволу.
Археологія. Бразильські учені Астольфу Гомеш Меллу Араужу та Жозе Карлуш Марселіно звинуватили броненосців та деяких інших тварин у «підтасовці» фактів з історії людства. Начебто вони своїми норами порушують первинне розташування археологічних шарів в ґрунті, пересувають кісточки Homo Sapiens та всілякими іншими способами збивають з пантелику справжніх археологів.
Біологія. Премію з біології вибороли французи Марі-Крістін Кадьєг, Крістель Жубер і Мішель Франк за неймовірне відкриття: собачі блохи стрибають вище за тих, що живуть на кішках.

Як то кажуть: хто на що учився!

BraveDefender ©  

Це прощальний поцілунок, собако!

Черевики не попали в ціль, приземлившись у декількох метрах від Буша. Одін з них пролетів над головою президента США і ударився в стіну за його спиною, повідомляє Reuters. Прем'єр-міністр Іраку Нурі Аль-маліки, що стояв поряд із Бушем, намагався прикрити свого американського колегу рукою. 
Журналіста, що метнув черевики, швидко схопила охорона і вивела із залу.
Кажучи про подію, Буш завірив: "Я не відчув анінайменшої загрози".
P.S. А ви Доброхотова зауважали… :)))

 

 

Рецидивіст

В одній відомій п’єсі описується злочинний шлях громадянина Г.

Розберемо його злочинні дії та бездіяльність згідно із статтями сучасного Кримінального кодексу України за епізодами:

1. Умисне вбивство громадянина П., батька громадянки О. (ст. 115, ч. 1)
2. Завідомо неправдиві показання, зроблені представникові слідчих органів Л. (ст. 384, ч. 2)
3. Умисне вбивство громадянина Л. з метою приховати інше вбивство громадянина П. (див. п.1) (ст. 115, ч. 9)
4. Доведення до самогубства громадянки О. (ст. 120, ч. 1)
5. Організація вбивства громадян Р. та Г. (ст. 115, ч. 11)
6. Вбивство (отруєння) через необережність своєї матері (ст. 119, ч. 1)
7. Насильство щодо державного діяча громадянина К. (ст. 346, ч. 2) та його вбивство (ст. 115, ч. 1)
8. Наруга над могилою громадянки О. (ст. 297)

Якщо відомо, що П. – Полоній, О. – Офелія, Л. – Лаерт, Р. – Розенкранц, Г. – Гільденстерн, К. – Клавдій, неважко здогадатися. Хто такий цей рецидивіст Г. 🙂

Найбільша брехня на світі

Розумна була людина! До речі, мій колега 🙂

Є у нас сторінка "Топ-1000" — рейтинг-статистика популярності блогів на blox.ua.

Цікаво, що певна кількість блогів, що росташована наприкінці рейтингу, змінює своє місце: понижується або підвищується на сходинках-рейтингах. Але ще цікавіше те, що при цьому зміст (тобто його відсутність) блогів залишається незмінною — в мене пояснень цьому феномену немає 🙂

топ-1000

Прокляття Великої Купюри

Така людина може випробувати на собі ввесь жах перспективи голодної смерті, маючи на руках купу грошей… але однією купюрою. Як це не парадоксально, одна з найстрашніших із Великих Купюр – купюра з жіночим обличчям, двісті гривень з портретом Лесі Українки.
Прокляття заробити досить просто: достатньо з вечора не потурбуватися про наявність у гаманці папірців номіналом 2, 5 чи, наприклад, 10 гривень. Людина спокійно спить-відпочиває, а підступне прокляття вже розпочало свою чорну справу.
Зрештою, всі дороги ведуть до магазину: потенційний вигнанець суспільства – володар Великої Купюри – бадьоро прямує на роботу, заскочивши заразом у крамничку по сигарети. І настає кульмінаційний момент, покупець викладає перед сонною продавщицею апофеоз жадібності – Велику Купюру.
Усе! Крихкий настрій хазяйки прилавку зіпсований на весь день. Ледь стримуючи гнів і праведне обурення, вона із роздратованим сумнівом кидає:
– У мене немає здачі! Шукайте!
Нещасна людина, весь бадьорий ранішній настрій якої як рукою зняло, з безнадією ширше розкриває свій гаманець: однак сиротлива гривня і дві-три монетки аж ніяк не роблять погляд тітоньки-валькірії більш теплішим. «Валькірія» із важким зітханням ховається під прилавком, звідки доноситься:
– Між іншим, тут не розмінний пункт! Добре, що в тисячу або в дві гривень не здогадалися гроші друкувати!
Покупець несміло киває головою, воліючи не злякати удачу, коли продавщиця починає шелестіти здачею. Тут головне – мовчати і не сперечатися.
– До речі, я не зобов’язана… – туманно погрожує відвідувачу і ще комусь тітонька. Людина-володар Купюру, тепер уже майже колишній, десь читав або чув, що згідно із законодавством про торгівлю магазини зобов’язані мати здачу на будь-який випадок життя. Але твердою впевненості у своїх знаннях немає. І покупець благорозумно мовчить, зачаровано спостерігаючи за папірцями-купюрами і майже не вірячи своєму щастю.

BraveDefender ©