«Усім вийти з сутінок!» ©

Чим хіромант гірший за лакувальника глобусів?
Міністерство праці і соціальної політики України внесло професію ворожки, астролога, хіроманта і цілителя до Державного національного класифікатора професій.
Міністерство освіти, яке, відповідно до існуючих норм, тепер повинно дбати про створення та якісне функціонування шкіл астрології, ворожби чи ворожіння, м’яко кажучи, не в захваті від цієї новини. За словами заступника міністра освіти, Іван Вакарчук (міністр освіти) двічі направляв листи до Мінпраці, але йому відповіли: «визнаючи ці професії, ми наслідуємо європейський досвід». У відповідь Міністерство освіти та науки назвало випадок легалізації окультних професій ганебним.
Мені зрозумілі причини включення чародіїв до ДНКП: держава не може спокійно дивитися, як проходять повз держскарбницю дійсно величезні доходи від «шаманства», що стає особливо популярним у кризові періоди. До речі, «компанія» в Класифікаторі професій для чаклунів та ворожок серед незвичних професій знайдеться: поряд з іншими, до ДНКП уже внесені, наприклад, демонстратор пластичних поз, випробувач паперових мішків, лакувальник глобусів чи агроном аеродрому.
Розгніване Міносвіти могло б звернути увагу на досвід індійських колег: в Індії до шкільної програми буде включена дисципліна, присвячена вивченню магії та чаклунства. Однак, новий предмет у початковій школі покликаний викорінити поширені серед індійців убивства на ґрунті марновірства і «полювання на відьом».

Хірурги людських душ
Я дізнався, наприклад, що відомий астролог Валерій Заблоцький має у трудовій книжці запис «завідувач курсом». Виявляється, Всесвітня організація охорони здоров’я ще в 2005 році рекомендувала вивчати і впроваджувати в офіційну медицину народну і неофіційну. Той ж пан Заблоцький викладає затверджену МОЗ України медичну астрологію в інституті Асоціації народної медицини.
Якщо з цілителями все більш-менш зрозуміло: хочеш вести приватну практику – будь ласкавий здобути вищу медичну освіту та дозвіл у Комітеті з народної нетрадиційної медицини після підтвердження здібностей у відповідній Українській асоціації. Крім того, здібності здібностями, а потрібно ще й пройти навчальний курс нетрадиційної медицини. Із середньою медичною освітою таку практику можна провадити лише і виключно при лікувальній установі. Ситуація ж із хіромантами-ворожками ускладнюється тим, що їхня діяльність не вважається за медичну практику і, відповідно, не перевіряється МОЗ. Такі, як правило, «приватні підприємці» теоретично спроможні завдати не меншої шкоди здоров’ю довірливого «клієнта», ніж хірург чи психіатр.
А нам з вами залишається радіти тому факту, що забороненими минулорічним Законом України залишаються сеанси масового гіпнозу, за проведення яких та інших методів психічної чи біоенергетичної дії встановлена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі.

Післямова
До речі, закон про заборону реклами цілительства був зареєстрований у Верховній Раді (Нестором Шуфричем) ще рік тому, у грудні 2007-го. Тепер, безсумнівно, про нього можна забути, адже, як писав Сергій Михалков: «дело было вечером, делать было нечего» і, перефразуючи далі, – «профессии разные нужны, профессии всякие важны»… 
І ще одне: згадана кримінальна відповідальність стосується також телебачення і радіомовлення, якщо через ці електронні ЗМІ вестиметься вплив на свідомість людини. Чи не є таким впливом реклама? Але це вже інше питання…

BraveDefender ©

«Усім вийти з сутінок!» ©: 2 комментария

  1. Факт введення ворожок і т.д. в державний класифікатор професій просто неприпустимий! Нелогічний, бездуховний, абсурдний!!! Як я можу стверджувати про моє соціальне оточення, то громадкість дуже негативно відноситься до цього абсурду!!! Мене дуже тривожить, що відсутнє в ЗМІ широке обговорення цього факту. Досліджувала офіційні сайти, то на офіційному сайті православної церкви дуже негативно відносяться до цього факту, Міністерство освіти проти введення ворожок і т.д. до державного класифікатора професій. Якщо в Вас є можливе зробити загальне обговорення, то прийміть заходи. Необхідно написати офіційне звернення громадян України до Президента України!!! ТРЕБА ДІЯТИ!!! Проблема актуальна і потребує загального розголошення!!!

  2. Ні, ну дійсно…. Вони б ще гадання у циганок легалізували.. теж велике поповнення казни могло б бути, між іншим.

Обсуждение закрыто.